Po polsku

IMG_8814
Cycling Alternatives 2013 to mobilne seminarium  podczas której 30 uczestników i uczestniczek z Niemiec, Polski, Czech i Łotwy poznaje i dyskutuje różnorodne przedsięwzięcia z zakresu ekonomii alternatywnej.Cała podróż trwa 2 tygodnie. Rozpoczęła się 13 lipca w Berlinie, a kończy w Warszawie.

Cycling Alternatives 2013 to nie tylko podróż rowerowa. To także seminarium – miejsce na dyskusje, poznawanie nowych idei, warsztaty.

Jesteśmy różni i różne, ale wszyscy krytycznie podchodzimy do aktualnego systemu ekonomiczno-politycznego, który opiera się na wierze w ciągły wzrost (PKB), jako jedynej drogi rozwoju społeczeństw. Pogoń za wzrostem gospodarczym od którego uzależniona jest gospodarka kapitalistyczna stał się obecnie ważniejszy niż człowiek i jego potrzeby, oraz środowisko w którym żyjemy. Nie zgadzamy się na świat zorganizowany na chciwości i nierównościach społecznych. Chcemy poszukiwać i wspierać nowe rozwiązania. Lokalna gospodarka zamiast globalna ekonomia i import produktów bez uzwględnienia kosztów środowiskowych, waluty lokalne zamiast odpływ kapitału z lokalnych gospodarek, tranzakcje oparte o wymianę zamiast fiskalizacji życia, drobne i ekologiczne rolnictwo zamiast rolnictwa przemysłowego opartego na ropie, kooperatywy spożywcze zamiast sieci supermarketów, współpraca zamiast rywalizacja, konsensus zamiast dominacja silniejszych, równość płciowa zamiast hegemonii mężczyzn, własność wspólna zamiast prywatna, samostanowienie lokalnych społeczności zamiast centralne zarządzanie rządu na współ z korporacjami globalnymi. O to nam chodzi!

Poznaj zaprzyjaźnione inicjatywy

https://cyclingalternatives.wordpress.com/partners/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s